Twoja kawa zasługuje na wyjątkowe akcesoria

Data publikacji 24.9.2015

O tym, czy kawa Ci zasmakuje, zdecyduje już sposób mielenia jej ziaren. Młynek do kawy HANDY posiada wysokiej jakości mechanizm mielący , który potraktuje delikatnie każde ziarnko kawy. Nie spowoduje niepożądanych zmian smaku i utraty cennych antyoksydantów. Co więcej, praktyczna miarka nie tylko pokaże, ile porcji kawy przygotowałeś, ale również pozwoli Ci wsypać ją bezpośrednio do filiżanki czy kawiarki.

 

Czy jesteś przekonany o tym, że dobrą kawę można zaparzyć jedynie w drogim ekspresie ciśnieniowym? Jeśli tak, spróbuj kawy zaparzonej w tradycyjnej, aluminiowej kawiarce PALOMA.

O tym, że zrobisz w niej fenomenalną kawę świadczy fakt, że kultowe mocca kawiarki do przygotowania wyrazistej, mocnej kawy zaskakującej swym smakiem i aromatem znajdziesz w każdym włoskim domu.

Działają na zasadzie wyporności, kawa pod ciśnienie przedostaje się do górnego naczynia. Wygląd mocca kawiarki PALOMA nawiązuje do oryginalnego designu kawiarki Moka Express z 1933 roku.

Być może przyszła Ci do głowy myśl, aby przetestować działanie tej kawiarki, ale aluminium w ogóle nie pasuje Ci do nowoczesnej kuchni? Nie jestem sam i dlatego mamy w ofercie moka kawiarkę ze stali nierdzewnej- elegancką MONTE CARLO.

 

Choć w odróżnieniu od „aluminiowej” PALOMY nie wchłania cudownego aromatu kawy i na powierzchni nie wytwarza się typowy osad, to dzięki zewnętrznemu wykonaniu w wysokim połysku będzie ciekawym akcentem w każdej nowoczesnej kuchni.

 

Jedną z najprostszych i najtańszych dróg do dobrej kawy jest French Press- prosty, francuski zaparzacz do przygotowania naprawdę smacznej kawy o wytwornym smaku i zapachu. Spróbuj na chwilę zapomnieć o tradycyjnej tureckiej kawie, która uważana jest za profanację kawy i ciesz się prawdziwy smakiem kawy.

Przygotowanie jest dziecinnie proste-  do szklanego naczynia wsyp odpowiednią ilość możliwie jak najgrubiej mielonej kawy (55 – 70 g na litr), zalej ją gorącą wodą 93 °C ( wystarczy odczekać chwilę po tym jak woda osiągnie punkt wrzenia), parz od 3-4 minuty, zamieszaj lub zbierz powstały osad, dociśnij sitkiem i wlej do filiżanek. W podobny sposób możesz zaparzyć również sypaną herbatę. Genialnie proste i stylowe, co o Tym sądzisz?

Kiedy kawa jest już przygotowana, pomyśl w czym ją podasz. Nawet jeśli uwielbiasz i nad wszystko kochasz swój kubek rozważ podanie kawy w filiżance ze spodkiem, latte w wysokim szklanym kubku, do którego niezbędna okaże się odpowiednia łyżka.

Kiedy już mówimy o latte, ewentualnie o cappuccino to musimy wspomnieć i o świeżo ubitym, gorącym mleku, które przygotujesz za pomocą specjalnego ubijacza. Tak przygotowaną kawę możesz później ozdobić magicznymi wzorami z kakao lub cynamonu. Jak to zrobić? Pomogą Ci nasze szablony!

Jeśli nie zdążysz wypić kawy lub herbaty w zaciszu domowym, weź ją z sobą. Z wysokiej jakości termosami i kubkami termicznymi nie musisz się bać, że  napój wyleje się lub wystygnie. Od tej pory czerp radość z popijania gorącego napoju w drodze!

Do ogrodu, na piknik, do domu, biura czy do lokali gastronomicznych najlepsze są termosy z zamknięciem dozującym. Możesz w nich mieć ciepłe lub zimne napoje i pić je przez cały dzień. Od teraz nie musisz się martwić, że zabraknie Ci kawy i o to w tym właśnie chodzi!

Komentarze

Komentarz można dodać tylko po zalogowaniu/rejestracji.

Zarejestruj się