Elektryczna suszarka do owoców i grzybów? Ta ususzy także mięso, warzywa i zioła

Data publikacji 11.9.2020

Uwielbiasz suszone grzyby, czy to w zupach, sosach, jako dodatek do pieczonego mięsa lub jako przyprawę? A może największym przysmakiem dla Ciebie są suszone krążki jabłek, pomidory, zioła lub mięsne jerky? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie wspaniałą suszarkę. A nawet dwie :-)

Suszarka do grzybów

Kiedy już kupisz naszą elektryczną suszarkę do żywności, która całą pracę wykona za Ciebie i to z wyjątkowym efektem lub też postawisz na łatwe w przechowywaniu sita do suszenia, możesz być spokojny, że efekt suszenia będzie doskonały. 

Suszarka do warzyw? Tak!

Oczywiście, suszenie nie dotyczy tylko grzybów, ususzyć możesz także krążki z jabłek lub gruszek, morele, śliwki, figę czy plasterki banana czy ananasa. W grę wchodzą również warzywa! Najlepsze są suszone pomidory, które właściwie są owocami, ale można ususzyć jakiekolwiek warzywa. Spróbuj poeksperymentować, a na pewno znajdziesz swoje ulubione.

Suszarka do owoców dla Twojego zdrowia

Kiedy skończy się sezon na świeże owoce, możesz podczas oglądania telewizji czy czytania książki umilić sobie czas bakaliami – jak inaczej mówi się na suszone owoce. Mają bardziej wyrazisty smak niż świeże owoce i pozostają bogate w wiele witamin oraz minerałów.

Tymczasem kupne suszone smakołyki są dość drogie, dlatego przygotowując je w domu możesz sporo zaoszczędzić. I nie tylko – produkowane na skalę przemysłową owoce w większości zawierają dwutlenek siarki, który u osób wrażliwych może wywołać astmę.

Domowa suszarka do mięsa

Ulubione jerky, a więc suszone cienkie płatki mięsa, przygotujesz w suszarce PRESIDENT w naprawdę łatwy sposób. Częścią opakowania jest przepis na przygotowanie pysznych jerky z jakiegokolwiek czerwonego mięsa.

Suszarka do ziół

Oddzielnym rozdziałem suszenia są zioła. Najszybciej, najbardziej higienicznie i najdokładniej ususzysz je przy pomocyelektrycznej suszarki. Przygotuj w domu własne herbaty ziołowe lub korzenne – będziesz dokładnie wiedział, co pijesz, a co więcej, zaoszczędzisz!

Domowa suszarka do piekarnika czy suszarka elektryczna?

Jeśli nie chcesz za dużo inwestować w sprzęt do suszenia, idealnym produktem dla Ciebie będzie zestaw do suszenia, który składa się z trzech osobnych sit umieszczonych jedno na drugim za pomocą nóżek, które są do siebie idealnie dopasowane. Aby szybko wysuszyć składniki, możesz włożyć sita do piekarnika rozgrzanego do max. 70 stopni, a do powolnego suszenia wystarczy jakiekolwiek miejsce o dobrej wentylacji. Zestaw jest stabilny podczas przenoszenia oraz przesuwania w piekarniku, a ponieważ nóżki można złożyć, po użyciu jest również niezwykle łatwy w przechowywaniu. Zestaw jest odpowiedni do używania w piekarniku elektrycznym oraz z termoobiegiem. Nie zalecamy jednak jego używania w piekarniku gazowym.

Czas suszenia jest indywidualny, zazwyczaj trwa od 4 do 8 godzin, czasem nawet dłużej.

Jednak najlepsze do suszenia są suszarki elektryczne, w których za jednym razem ususzysz duże ilości składników bez konieczności pilnowania czasu – w prosty sposób korzystając z dołączonej instrukcji nastawisz czas oraz temperaturę suszenia idealny dla danego składnika, a suszarka przypilnuje wszystkiego za Ciebie. Dobra suszarka elektryczna, taka jak np. nasza z linii PRESIDENT, ma niskie zużycie prądu, minimalną głośność oraz jest prosta w obsłudze.  

Optymalnie ususzone owoce są pomarszczone, trochę jako rodzynki, plastry suszonych grzybów powinny się kruszyć w dłoniach. Ususzone smakołyki i grzyby przechowuj w suchym miejscu w pojemnikach z wieczkiem.

Komentarze

Komentarz można dodać tylko po zalogowaniu/rejestracji.

Zarejestruj się


Powiązane produkty

Video
15,90 zł (brutto)
Video
32,90 zł (brutto)
Video
22,90 zł (brutto)
Video
25,90 zł (brutto)
Video
29,90 zł (brutto)
Video
17,90 zł (brutto)
Video Darmowa dostawa
449,00 zł (brutto)