5 przepisów na orzeźwiające domowe koktajle

Data publikacji 14.6.2017

Gorące dni z temperaturą powyżej trzydziestu stopni są coraz bliżej, a razem z nimi sezon na grillowanie i imprezy na świeżym powietrzu do późnej nocy. Jeśli nie potrafisz sobie wyobrazić lata bez orzeźwiających koktajli, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – Syfon do napojów gazowanych myDRINK pozwoli Ci ciągu kilku chwil przygotować je samodzielnie.

Od świeżej wody sodowej, musujących owocowych i warzywnych lemoniad, szprycerów aż po nieskończenie długą listę long drinków – wszystkie te napoje przygotujesz z pomocą syfonu myDRINK. W przeciwieństwie do innych syfonów dostępnych na rynku, w naszym wszystkie składniki mieszasz bezpośrednio w butelce. Dzięki temu każdy napój przygotowywany w syfonie je dokładnie wymieszany, idealnie musujący i gotowy do serwowania.


Nie musisz się obawiać, że koktajle wyciekną podczas nasycania lub otwierania butelki. Dzięki dwóm zaworom w zamknięciu butelki –do szybkiego oraz powolnego, kontrolowanego odpowietrzania – w syfonie myDRINK można bez problemu przygotowywać także napoje zawierające cukier, który potęguje musowanie.

Zwolennicy zdrowego stylu życia i miłośnicy owoców z pewnością docenią jedyny w swoim rodzaju wyciskacz – lejek, który umożliwia wyciskanie soku ze świeżych cytrusów bezpośrednio do butelki do przygotowania napoju gazowanego. Dzięki temu w kilka chwil można przyrządzić musującą bombę witaminową.

Łatwiej być już nie może – wystarczy umieścić w butelce wszystkie składniki, przykręcić zamknięcie, włożyć do syfonu, nacisnąć przycisk i przelać do szklanek. Przygotowaliśmy dla Ciebie także instrukcje i przepisy na letnie koktajle. Pozwól się zainspirować, zaproś przyjaciół i przygotuj pyszne napoje!       

Drinki jak od barmana

Po napełnieniu butelki składnikami, w zależności od tego, jaki koktajl wybrałeś, obowiązuje zawsze taki sam sposób nasycania. Znajdziesz go zaraz za przepisami.

files/POLSKA/Drinki/spritz.jpg

Aperol spritz

Do butelki wlej 400 ml białego wina, 250 ml Aperolu i 150 ml wody. Po nasyceniu Aperol spritz wlej do kieliszków na wino z lodem i plasterkiem pomarańczy.

files/POLSKA/Drinki/gin-fizz.jpg

Gin Fizz

Przykręć lejek na szyjkę, wsyp do butelki 3 łyżki cukru pudru, dodaj 200 ml ginu i 400 ml wody, zamontuj wyciskacz i wyciśnij sok z 5 cytryn. Zdejmij wyciskacz, zamknij butelkę i potrząśnij nią kilka razy tak, aby rozpuścił się znajdujący się w niej cukier. Po nasyceniu przelej Gin Fizz do szklanek z lodem i ozdób plasterkiem cytryny lub wisienką koktajlową.

files/POLSKA/Drinki/mimosa.jpg

Mimosa

Wlej do butelki 400 ml schłodzonego białego wina i 400 ml schłodzonego soku pomarańczowego. Po nasyceniu podawaj w kieliszkach.

files/POLSKA/Drinki/bucks-fizz.jpg

Buck´s Fizz

Ulubiony wariant przygotuj w taki sam sposób, jak koktajl Mimosa. Zmień jedynie proporcje składników na 500 ml białego wina i 300 ml soku pomarańczowego.

files/POLSKA/Drinki/hugo.jpg

Hugo

Do butelki przykręć wyciskacz i wyciśnij sok z 2 limonek. Zdejmij wyciskacz i wlej do butelki 80 ml syropu z kwiatów czarnego bzu, 300 ml wody i 400 ml białego wina. Po nasyceniu przelej Hugo do kieliszków z lodem i ozdób listkami mięty.

Komentarze

Komentarz można dodać tylko po zalogowaniu/rejestracji.

Zarejestruj się


Powiązane produkty

Video
52,90 zł (brutto)
599,00 zł (brutto)
Promocja Video Darmowa dostawa
469,00 zł (brutto)
-21 %